Kozmetik

Portakal kabuğu tozu maskesinin  içerdiği  antioksidanlar  ;     Serbest radikallerle savaşır ve sağlıklı ve daha genç görünümlü bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Cildinizi ölü hücrelerden arındırır ve cildinizi daha parlak tutar.   Sivilceleri temizler ve tıkanmış gözenekleri açar ,  Siyah noktaları tedavi eder.  Yağlılık oranını  azaltır ve cilde parlaklık getirir .

1.       Yüzdeki siyah noktalar ve Lekeler için Maske

Malzemeler; iki kaşık  portakal kabuğu tozu, iki kaşık yoğurt , Bir kaşık Bal, Cildi nemlendirmek için 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

Kullanışı: Tüm malzemeleri karıştırın. Yüzünüzü  suyla yıkayın. Yüzünüze ve boynunuza portakal kabuğu yüz maskesini uygulayın ve nazikçe dairesel hareketlerle masaj yapın.  15 ila 20 dakika kadar bekletin. Ilık su ile durulayın. Son olarak, gözenekleri kapatmak için yüzünüze soğuk su çarpın. Haftada bir iki ya da üç kez  tekrarlayın.

2.       Yağlı Ciltlerdeki Sivilce ve Siyah noktaları gidermek için  Maske (Cildi nemlendirir)

Malzemeler:  2 çay  kaşığı  portakal kabuğu tozu, 1 çay kaşığı süt, 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı 

Kullanışı: Tüm malzemeleri karıştırın Yüzünüzü  suyla yıkayın. Yüzünüze  portakal kabuğu yüz maskesini uygulayın ve nazikçe dairesel hareketlerle masaj yapın. 15 ila 20 dakika kadar bekletin. ılık su ile durulayın. Son olarak, gözenekleri kapatmak için yüzünüze soğuk su çarpın. Haftada bir kez uygulayın.

3.       Anti Aging Maskesi

Malzemeler:  iki kaşık  portakal kabuğu tozu,  1 çay kaşığı zerdaçal, 1 bardak su

Kullanış: Tüm malzemeleri karıştırın Yüzünüzü  suyla yıkayın. Yüzünüze ve boynunuza portakal kabuğu yüz maskesini uygulayın ve nazikçe dairesel hareketlerle masaj yapın. 15 ila 20 dakika kadar bekletin. ılık su ile durulayın. Son olarak, gözenekleri kapatmak için yüzünüze soğuk su çarpın. Haftada bir kez uygulayın.

Kozmetik
Kozmetik